501 478 895
Wolności 7   /   Piekary Śląskie

O nas

Sklep zoologiczny Fauna i Flora w Piekarach Śląskich działa już od ponad 16-stu lat.

Jak sięgnę pamięcią zwierzęta towarzyszyły mi od dziecka i chyba dlatego szeroko pojętą biologią interesowałem się od zawsze. W wieku siedmiu lat dostałem od ojca na święta Bożego Narodzenia pierwsze akwarium. Tak akwarystyka stała się moją pasją i trwa do dziś.

Po ukończeniu studiów na wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt Akademii Rolniczej we Wrocławiu, bogatszy w wiedzę z zakresu chowu, hodowli, żywienia i utrzymania zwierząt oraz doświadczenia zdobyte m.in. w wrocławskim ogrodzie zoologicznym pod okiem Państwa Gucwińskich i studenckim kole naukowym hydrobiologów postanowiłem zrealizować skryte marzenie – posiadanie własnego sklepu zoologicznego. Marzenie to ziściło się i 22 października 2001 roku nastąpiło otwarcie sklepu zoologicznego Fauna i Flora w Piekarach Śląskich przy ulicy Wolności 7.

Dzięki mojemu wykształceniu oraz wieloletniemu doświadczeniu mogą Państwo liczyć na fachową poradę oraz pomoc w wyborze najodpowiedniejszych akcesoriów dla Państwa podopiecznych.

Zadowolenie Państwa oraz dobrostan Waszych zwierząt jest dla mnie priorytetem dlatego zawsze chętnie służę radą i pomocą w wyborze sprzętu akwarystycznego, akcesoriów zoologicznych oraz karm dla Waszych zwierząt.

Masz problem z wyborem pokarmu bądź nie wiesz co będzie najlepsze dla Twojego podopiecznego skontaktuj się ze mną. Na pewno znajdziemy najodpowiedniejsze rozwiązanie w korzystnej cenie.

W swojej ofercie posiadam bogatą gamę produktów zoologicznych najlepszych, renomowanych marek w atrakcyjnych cenach.

Każdy miłośnik zwierząt domowych od akwarystów, miłośników ptaków egzotycznych, psów , kotów oraz małych zwierząt futerkowych znajdzie coś dla siebie.

W roku 2004r. zainteresowanie moje skierowało się ku Tanganice i tak już pozostało. W 2006r. pojawiły się jeszcze ryby z rodziny Loricariidae.

W 2007r. realnych kształtów nabrał kolejny poziom wtajemniczenia, czyli akwarium morskie.

W 2006r. sklep przeszedł remont części akwarystycznej a w 2007r. została powiększona druga część akwarystyczna. Obecnie część ekspozycyjna to 38 zbiorników różnej wielkości o łącznej pojemności ok. 4000 litrów. Aktualnie hoduję Tropheus zongwe WF, Altolamprologus calvus black congo WF, Hypancistrus inspector L 201 WF, Hypancistrus sp. L 66 WF king tiger pleco oraz Sturisoma aurerum.

Od 2015r. działam w Górnośląskim Stowarzyszeniu Akwarystów, z którym organizujemy dwa razy w roku wystawy akwarystyczne: w czerwcu Śląski Weekend Akwarystyczny oraz na przełomie listopada i grudnia wystawę akwarystyczną w Palmiarni Gliwickiej.

W 2016r. wystawiany przeze mnie zbiornik na VIII Śląskim Weekendzie Akwarystycznym zdobył pierwsze miejsce w konkursie Super Akwarium.